Na czym polega mezoterapia mikroigłowa?
Mezoterapia mikroigłowa to popularny zabieg, który jest często stosowany w celu poprawy wyglądu skóry, redukcji rozstępów i przebarwień. Podczas mezoterapii stosuje się specjalne urządzenie wyposażone w mikro igły, które wykonują niewielkie nakłucia i stymulują skórę do regeneracji. Z poniższego artykułu dowiesz się, jak przebiega zabieg mezoterapii mikroigłowej i dla kogo jest on zalecany. Zachęcamy do lektury!
Jak przebiega zabieg mezoterapii mikroigłowej?
Mezoterapia mikroigłowa jest wykonywana przy użyciu derma rollera, czyli niewielkiego urządzenia wyposażonego w drobne, tytanowe igły. Podczas zabiegu igły wykonują płytkie nakłucia w skórze, które powodują powstawanie mikrourazów. Z uszkodzonych naczyń krwionośnych wydziela się niewielka ilość krwi i rozpoczyna się proces aktywizacji trombocytów. Dzięki temu skóra zostaje pobudzona do regeneracji i wzmaga się synteza nowych tkanek. Co ciekawe, podczas mezoterapii mikroigłowej można też korzystać ze specjalnie przygotowanych ampułek, które dodatkowo odżywiają skórę i dostarczają jej cennych składników.
Dla kogo zalecana jest mezoterapia mikroigłowa i jakie daje efekty?
Mezoterapia mikroigłowa jest polecana osobom, które chcą poprawić wygląd swojej skóry i ją odżywić. Mezoterapia sprawdzi się też u osób, które zmagają się ze zmarszczkami, utratą jędrności skóry i przebarwieniami. Zabieg mezoterapii mikroigłowej może nie tylko poprawić elastyczność skóry, ale też nadać jej blasku i odmłodzić. Kolejnym efektem zabiegu jest odbudowa włókien kolagenowych, a co za tym idzie — uelastycznienie i nawodnienie skóry. Dodatkowo mezoterapia mikroigłowa jest skuteczna w redukcji zmarszczek mimicznych i może wymodelować kontury twarzy.